Dwanaście Kół po Jeden Stół – GT Rumunia 2017

Wyjazd do Rumuni planujemy odbyć w terminie 23.06.2017r – 02.07.2017r.

Celem wyjazdu, oprócz oczywiscie wyśmienitej zabawy oraz zwiedzenia fascynujących miejsc jest również zbiórka pieniędzy na nowy stół do jadalni dla dzieci z Domu Dziecka w Policach.

Jest to już nasz kolejny wyjazd, którym swoją drobną pomocą pragniemy wesprzeć tych, którzy tego potrzebują.

Osoby oraz firmy, które chciałyby włączyć się do akcji Girlstrip i przekazać pieniądze na zakup nowego stołu do jadalni dzieciom z Domu Dziecka w Policach mogą wpłacać pieniądze bezpośrednio na rachunek bankowy placówki :

Dom Dziecka

ul. Kresowa 26,

72-010 Police

Nazwa banku: PEKAO I oddział w Policach

Numer konta: 06 1240 3943 1111 0010 4983 8225

Tytuł przelewu : darowizna na stół do jadalni
Serdecznie zapraszamy do dokonywania wpłat!!!

Trochę o placówce.

Dom Dziecka w Policach usytuowany jest na skraju lasu, przy ul. Kresowej. Utworzony został w 1963 roku w budynkach po zlikwidowanym Państwowym Ośrodku Wychowawczym. Wykorzystano bazę lokalową i kadrę pedagogiczną do utworzenia czterech samodzielnych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Z upływem lat zlikwidowano dwa Domy Dziecka, w których po połączeniu w 1977 r. powstała jedna placówka dla 100 dzieci zamieszkałych w odrębnych budynkach, co sprzyjało tworzeniu atmosfery bardziej zbliżonej do rodzinnej, niż w innych tego typu placówkach. Obecnie Dom Dziecka w Policach usytuowany jest w trzech wolno stojących domkach jednorodzinnych.

Dysponuje dużym terenem rekreacyjnym, na którym znajduje się boisko i plac zabaw. Jest placówką typu socjalizacyjnego, przeznaczoną dla 30 wychowanków. Placówka przeznaczona jest dla dzieci pozbawionych opieki rodziców, którym na mocy postanowienia Sądu ograniczono władzę rodzicielską lub zostali jej pozbawieni. Do domu przyjmowane są również dzieci w trybie interwencyjnym, w celu zapewnienia im bezpiecznego pobytu do czasu podjęcia rozstrzygnięcia przez Sąd, przyjęte na własną prośbę albo doprowadzone przez Policję lub inne osoby stwierdzające zagrożenie życia i zdrowia dziecka.

Aktualnie w placówce przebywa 31 dzieci w wieku od 7 do 18 lat. Większość dzieci pochodzi z terenu Powiatu Polickiego i Szczecina, ale bezpieczne miejsce znalazły tu również dzieci z innych miejscowości w Województwie Zachodniopomorskim i bardziej odległych rejonów Polski.

Ze względu na nastoletni wiek wychowanków działania ukierunkowane są na przygotowanie ich do dorosłego życia, poprzez umożliwienie i pomoc w kontynuowaniu nauki rozwoju zainteresowań i uzdolnień czy też wyposażenie w umiejętności życia codziennego, takie jak: sprzątanie, gotowanie lub robienie zakupów.

Niezmiernie ważnym elementem pracy z dziećmi jest nauka właściwych sposobów komunikowania się i wyrażania emocji, tworzenie przyjaznej i serdecznej atmosfery, organizowanie czasu wolnego w sposób poszerzający ich wiedzę ogólną, umiejętności, wiedzę o różnych rejonach naszego kraju i świecie. Bardzo ważna i niezmiernie pożądana jest współpraca z innymi osobami i podmiotami oraz wolontariuszami zaangażowanymi w działalność na rzecz wychowanków, przyczyniającymi się w różny sposób do łagodzenia skutków trudnych przeżyć dzieci i ich oddzielenia od rodziny oraz pozbawienia opieki osób najbliższych. Dlatego placówka szuka i nawiązuje współpracę z osobami i instytucjami, które mogą wspomóc ją w działaniach i pozwolić dzieciom w odkrywaniu i doświadczaniu tego, czego jeszcze nie przeżyły i być może nigdy więcej nie będą miały szansy przeżyć.
Dlaczego stół? Stół to jedno z ważniejszych miejsc, o ile nie najważniejszych, w każdym domu. To przy nim spotykamy się i rozmawiamy, jemy posiłki, przyjmujemy gości, zacieśniamy więzi. Zbierając pieniądze na nowy stół dzieciom z Domu w Policach chcemy aby czas jaki przy nim spędzają kojarzył się im z rodzinnym klimatem i miłością.
Na chwilę obecną placówce niezbędny jest nowy stół do jadalni. Ten, który Dom Dziecka posiada jest już trochę zużyty ale przede wszystkim jest trochę za mały – brakuje miejsca dla czwórki dzieci. Idealnym rozwiązaniem byłby stół typu składanka tj. kilka stołów, które będzie można ze sobą zestawiać i łączyć w zależności od potrzeb.
Zdjęcia obecnego stołu.

Dziękujemy !!!

Ekipa GT

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.